Чорапи од бадминтон

Jin Minng Industrial Co., Ltd. води Taiwan производителот, набавувачот и извозник со добро опремени капацитети за тестирање и силна техничка сила. Со широк спектар, со добар квалитет, поволни цени и стилски дизајн, нашите производи се широко се користат во Чорапи од бадминтон и други индустрии. Нашите производи се широко признати и доверени од страна на корисниците и да ги задоволат постојано менување на економските и социјалните потреби. Повеќе модели на нашите производи, ве молиме контактирајте не сега!
Ние продолжуваме да иновираат, да се подобри, како и подобрување, како и интегрирање на ресурси внатрешно и надворешно да се зајакне флексибилноста на нашата компанија и на конкурентноста на нашите производи, и да се обезбеди и стари и нови клиенти со најдобрите

Чорапи од бадминтон

и најдобра услуга.
  • Чорапи од бадминтон - JM022LL/R
Чорапи од бадминтон
модел - JM022LL/R
БадминтонКруп чорапи
  1. Материјал:Најлон,Спандекс,Чешлан памук,Не-лизга предиво
  2. Функција:Отекување на дишењето,Заштита на стапалата,Поддршка на лакот за подобрување на заморот на лакот на стапалото
  3. Карактеристики:Овие чорапи од екипажот се направени од спандекс,најлон и чешлан памук.Решетката за дишење ја намалува топлината,помогнете на стапалата да бидат ладни и суви.Чешланиот памук ги прави чорапите потешки,не е лесно за пилинг,а квалитетот е постабилен.Чешланиот памук има карактеристики на апсорпција на влага,анти-пот,дишење,антибактериска кожа-пријателски.Тоа’е мека и густа,амортизирана нога,Засилена пета и прст.Чувствувајте се навистина пријатно кога правите какво било дејство и обезбедете најдобра заштита.Конструкцијата на вентилација со мрежа создава максимален проток на воздух за да ги одржувате нозете ладни и суви во какви било услови на работа.Ребрести манжетни удобно ги одржуваат чорапите на место во текот на целиот ден кога сте во движење.Наменет за спорт и избрана врвна ткаенина.Погоден за кошарка,бадминтон,трчање,возење велосипед,одбојка,фудбал и многу други спортови.Со дополнително амортизирање во областите на стапалото подложни на удари и повреди,чорапите испорачуваат и се потат-моќ на фитил за одлична удобност на теренот.
  4. Употреба на производот:Бадминтон,Дневно носење
  5. Боја:Бело
  6. Големина:С./М./Л.
  7. Место на потекло:Произведено во Тајван
Jin Minng Industrial Co., Ltd.
JM022LL/R
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Jin Minng Industrial Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Чорапи од бадминтон, треба да знаете за највисок квалитет на Чорапи од бадминтон производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
JM021-M
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Jin Minng Industrial Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Чорапи од бадминтон, треба да знаете за највисок квалитет на Чорапи од бадминтон производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
JM023-L
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Jin Minng Industrial Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Чорапи од бадминтон, треба да знаете за највисок квалитет на Чорапи од бадминтон производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
070419-2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings