Чорапи за зафати со фудбал

Ние сме одличен снабдувач, производител и извозник дека специјализирана на Чорапи за зафати со фудбал. Поголемиот дел од нашите производи се извезуваат во странство, имаме направено тоа можно да се произведуваат производи со многу повеќе на квалитетот, поддршка и достапност за нашите customers.Moreover, вашиот сопствен дизајн се предвидени се добредојдени и ние веруваме дека судењето цел ќе ве убеди дека производите ние се нудат се одлична вредност за пазарот.Ние добредојдени нарачки за нашата сопствена линија, како и ODM / OEM наредби од мали и големи клиенти.
Со Исклучителна изработка и современи техники, ги направиме нашите производи на

Чорапи за зафати со фудбал

да се рангира меѓу првите и слични производи. Ние со нетрпение очекуваме за соработка со клиенти од целиот свет.
  • Чорапи за зафати со фудбал - SW168N-001SL/R
Чорапи за зафати со фудбал - SW168N-001SL/R Чорапи за зафати со фудбал - SW168N-001SL/R
Чорапи за зафати со фудбал
модел - SW168N-001SL/R
Фудбалски чорапи
  1. Материјал:Најлон,Спандекс
  2. Функција:Заштита на стапалата,Спречете плускавци,Поддршка на лакот за подобрување на заморот на лакот на стапалото
  3. Карактеристики:Како да се намали повредата на стапалото за време на вежбање?Изборот на професионални спортски чорапи е од суштинско значење.Секој атлетски чорап има компресија на лак за прегрнување на стапалата и додава поддршка и стабилност,Половина-перниче со фротир ви овозможува дополнителна заштита од удари.Засилени чорапи за ѓон,амортизирани чорапи поддржуваат и штитат високо-стресни области што ги намалуваат шансите за повреди.Fabricакардната ткаенина што неверојатно ја истакнува ја зголемува дебелината,кога се движевте со голема брзина, својството за висок слој се зајакнува и триењето се намалува.Двојно покриено предиво-конвенционалното е завиткано со две предива во спротивни насоки.Едното е предиво од S twist,а другото е предива за пресврт Z(надворешен капак и внатрешен капак)Мазно е,мека и висока еластичност.Максимално место за амортизација во области со големо влијание за да се намали болката во чорапите и стапалата за време на спортување или дневна активност.Длабок џеб на пета-Инженерски џеб на пета за да се обезбеди вистинско вклопување при абење.Цврст зафат и тврд-носењето материјал обезбедува помалку лизгање на чорапите во играта.Областите на коските на петата и метатарзалот се засилени за да се зголеми удобноста и да се спречи триењето.Вградената поддршка на лакот го намалува заморот на стапалото.Тие се вклопуваат пријатно и обезбедуваат точна количина поддршка на петицата,лак и глуждот.Специјално дизајниран за секоја нога-L и R означени на чорапите-за лево и десно стапало.Мека и издржлива ткаенина,еластична градба за форма и вклопување Идеално е одлично за секојдневните активни луѓе&сите видови употреба на атлетски спортови.
  4. Употреба на производот:Спорт со топка,Теретана
  5. Големина:С./М./Л.
  6. Место на потекло:Произведено во Тајван
Jin Minng Industrial Co., Ltd.
SW168N-001SL/R
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Jin Minng Industrial Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Чорапи за зафати со фудбал, треба да знаете за највисок квалитет на Чорапи за зафати со фудбал производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
JM017-LL/R
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Jin Minng Industrial Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Чорапи за зафати со фудбал, треба да знаете за највисок квалитет на Чорапи за зафати со фудбал производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
JM022LL/R
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Jin Minng Industrial Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Чорапи за зафати со фудбал, треба да знаете за највисок квалитет на Чорапи за зафати со фудбал производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
MS012-ML/R
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings