Водоотпорна обвивка за маски

Jin Minng Industrial Co., Ltd. е посветен на создавање на најдобрите производи за клиентите во целиот свет. Ние производство, снабдување и извоз Водоотпорна обвивка за маски Ние работиме тесно со нашите клиенти во широк спектар на индустрии и за различни апликации потреби. По многу години напори, компанијата добро развиени и направен голем напредок; Во меѓувреме, се соочува со конкуренција на пазарот, ние секогаш се држи до раководството упатство на човековите ориентирана, научни управување и одличен квалитет.
Обезбедување на висок квалитет и добра услуга за потрошувачите е нашата управување со теорија. Задржи иновациите и постојано подобрување на нашите

Водоотпорна обвивка за маски

е нашата развој на политиката. Ние сме во потрага очекуваме да се воспостави долгорочна соработка однос со тебе.
  • Водоотпорна обвивка за маски - J0Y59
Водоотпорна обвивка за маски - J0Y59 Водоотпорна обвивка за маски - J0Y59 Водоотпорна обвивка за маски - J0Y59
Водоотпорна обвивка за маски
модел - J0Y59
Антибактериско и дезодоризирачко капаче за маски за лице

Материјал:Тедорон,Влакна од јаглен од бамбус
Функција:Продолжете го животниот век на маската за лице за еднократна употреба.
Карактеристики:Направено е со брзо користење-сушење дезодорирање на влакна од предиво од бамбус јаглен,користејќи прецизна технологија за мелење јаглен од бамбус во мал нанометар-со големина на прав и потоа додадете го во влакното.Затоа што нано-прав бамбус јаглен може целосно да се стопи во влакната,во комбинација со посебната структура на самото влакно,има здравствени функции како апсорпција на влага,дезодорирање,бактериостаза и затоплување.Капакот на маската има стапка на стерилизација од 99%по инспекција и сертификација на СГС,и најновата анти-се додава прскање технологија од Германија за да се направи површинскиот слој да биде краток-поим заштитен филм.Кога водата паѓа на површинскиот слој,автоматски формира мушка-обликувана ролна за да се избегне влегување во внатрешниот слој.Ставете го капакот на медицинската маска во капакот на маската за да ја намалите потребата за маски за еднократна употреба.Ако можеш’купи медицинска маска,исто така можете да го ставите директно во филтер за памук.Овој модел може да биде уво-закачен и постојано измиен за ефикасно да го продолжи векот на траење на медицинската маска.Капакот на маската е интегрално формиран без рабови,што нема да предизвика непријатност на кожата,ткаенината е дише и пријатна,и не е жешко кога се носи подолго време.Овие се критични материјали кои мора да продолжат да бидат резервирани за здравствените работници и другите медицински лица кои реагираат на први.Оваа нова маска за лице покрива од носот до брадата,заштити ја устата и носот.тоа е меко и пријатно за вашето лице,многу напорно дише да се носи,и победи’предизвикуваат непријатност.
Употреба на производот:Превенција на епидемија,Дневно носење.
Боја:Јаглен сив
Големина:22.5х11.5 см
Место на потекло:Произведено во Тајван
 
Jin Minng Industrial Co., Ltd.
J0Y59
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
Jin Minng Industrial Co., Ltd.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Водоотпорна обвивка за маски, треба да знаете за највисок квалитет на Водоотпорна обвивка за маски производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
J0Y55
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings